Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açıldı…
Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde 9'uncu kez kapılarını açtı. 62 stant, 250 yayın evi ve 150 yazar ve bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen fuarın açılışına kitapseverlerin ilgisi yoğun oldu.
20 Ekim 2018

Konyaaltı Belediyesi tarafından ‘Okuyan şehir Antalyam’ sloganıyla düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde açılan fuara CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı İlçe Kaymakamı Kamil Köten, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kurum müdürleri ve çok sayıda kitapsever katıldı.

 

22 BİN ZİYARETÇİ İLE BAŞLADIK


25 yıldır Antalya ve Konyaaltı için çalıştığını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasi kavgalara girmeden kent için güzel hizmetler yaptıklarına dikkat çekti. 4 dönem üst üste 19 ilçeden en yüksek oyla vatandaşların kendilerini kabul ettiğini ifade eden Muhittin Böcek, “Çalmadan çaldırmadan bu işleri yaptık. Teşekkürlerin en çoğunu kitap fuarımız için aldık. Çadırlarda ‘okumak lazım’ sloganıyla başladık. Bu gün fuarımızın 9.sunu açıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan tüm kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine, hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

OKURLARIN İLGİSİ MUTLU EDİYOR


Okurların ilgisinin kendilerini her zaman mutlu ettiğini kaydeden Başkan Böcek “Bu yıl ki ziyaretçi sayımızın 303 binin üzerinde olacağına inanıyorum. Bu kültür şölenine gelenlere teşekkür ediyorum. Çocukluğumuzdan bugüne kadar 25 yıl siyasetteki haksızlıkları ve güzellikleri konu alan ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabımı da imzalayacağım. Kitabımın telif haklarını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne veriyorum” diye konuştu.

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ise kitapların insanlık tarihinin en önemli hazinelerinden biri olduğunun altını çizerek, kitap okumaya ayrılan sürenin çok sınırlı olduğunu söyledi. Kitap okuyan bireylerin kendilerini daha iyi ifade ettiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından protokol üyelerine fuar alanını gezdiren Başkan Muhittin Böcek, kitabını imzalamayı da ihmal etmedi.

 

© 2018 Konyaaltı Belediyesi - Tüm hakları saklıdır